POLICJA 997 24 lut 08:31 | ak
Policja zabezpieczyła podróbki markowych ubrań

fot. policja

Na bydgoskich Wyżynach podczas kontroli targowiska oraz pasażu handlowego, bydgoszczanin został przyłapany na handlu nielegalnym towarem. Handlarz sprzedawał głównie podrobioną odzież po zaniżonych cenach. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

W minioną niedzielę ( 21 lutego) kryminalni z Wyżyn kontrolowali jedno z największych targowisk w Bydgoszczy.  Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że jeden z mieszkańców miasta sprzedaje na bazarze porobioną markową odzież.

Przed południem funkcjonariusze namierzyli stoisko, które obsługiwał znany im mężczyzna. Handlarz  oferował do sprzedaży, za bardzo niska cenę, markowe rzeczy różnych znanych firm.  W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 31-latka i zabezpieczyli towar m.in. koszulki, bluzy, czapki oraz spodnie – łącznie 248 sztuk odzieży.

Mężczyznę doprowadzono do komisariatu na bydgoskich Wyżynach, gdzie został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony. Teraz funkcjonariusze kontaktują się z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy i przyjmują zawiadomienia dotyczące naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Zebrany w tej sprawie materiał pozwoli na przedstawienie zarzutów.

źródło: KMP Bydgoszcz, kom. Przemysław Słomski

 

ak Autor