POLICJA 997 20 kwi 11:26 | Redaktor
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na drodze krajowej nr 25 w Brzozie [ZDJĘCIA]

fot. policja

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego (19 kwietnia) wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 25, w powiecie bydgoskim. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako katastrofa w ruchu lądowym. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy w każdych warunkach drogowych.

Wczoraj, około godz. 13.30 dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym zaistniałym na drodze krajowej nr 25, w podbydgoskiej Brzozie. Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole wydziału ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 64-letnia kobieta kierująca oplem crossland, z nieznanych przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu i tam zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym autobusem. W wyniku zdarzenia kierująca oplem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do placówki medycznej trafił również kierowca autobusu oraz jego dwie pasażerki.

Teraz policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako katastrofa w  ruchu lądowym.

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - przestrzega kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy w każdych warunkach drogowych, szczególnie przy mokrej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. 

 

KMP w Bydgoszczy, kom. Lidia Kowalska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor