POLICJA 997 13 maj 11:10 | kd
Policjanci z Bydgoszczy i Inowrocławia zlikwidowali wielką plantację marihuany

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przejęli ponad tysiąc krzaków konopi indyjskich, blisko 3 kg suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy roślin. Zarzuty usłyszało dwóch zatrzymanych do śledztwa mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj (12.05) inowrocławscy kryminalni doprowadzili do prokuratora i sądu dwóch mężczyzn  w związku ze sprawą nielegalnej plantacji marihuany. Obaj zostali zatrzymani we wtorek (11.05) podczas realizacji kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu na terenie gminy Dąbrowa Biskupia.

Policjanci KWP w Bydgoszczy zdobyli informację, że w jednej z firm prowadzony jest nielegalny proceder związany z produkcją narkotyków. Typowanie i trafienie było konkretne. Policjanci wkroczyli na teren posesji i dokładnie przeszukali jej pomieszczenia. Tam ujawnili liczne skrzynie i pojemniki z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Dwa pomieszczenia, wypełnione roślinami, były wyposażone w wentylatory i specjalne oświetlenie. Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 roślin konopi, 2,8 kg suszu roślinnego gotowego na handel, liczne opakowania z nasionami, wagę i strunowe woreczki.

Przez wiele godzin trwały oględziny miejsca i zabezpieczanie całej powierzchni plantacji. Z zabezpieczonej ilości krzewów konopi można było wyprodukować, jak szacują kryminalni, ponad 30 kg suszu marihuany.
Do sprawy został zatrzymany 51-letni właściciel budynku i przebywający na tym terenie 58-letni mężczyzna.

Na podstawie zabezpieczonych dowodów w środę (12.05) mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora oraz sądu. Tam usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: prowadzenia uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i wprowadzania ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści materialnej.
Decyzją sądu podejrzani na najbliższe 2 miesiące zostali tymczasowo aresztowani.


Asp. szt. Izabella Drobniecka, KPP w Inowrocławiu

kd Autor