POLICJA 997 13 lip 07:36 | kd
Policjanci z Niemiec razem z psami saksońskimi wspomagają poszukiwania podejrzewanego o trzykrotne zabójstwo

fot. Policja Śłąska

Częstochowscy policjanci poszukują mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek. Teraz poszukiwania wspomagać będą również policjanci z Niemiec wraz z psami tropiącymi.

Ponad 200 funkcjonariuszy przeczesuje lasy wokół Częśtochowy. Część z nich porusza się konno, co znacznie przyśpiesza działania. 

Na miejsce makabrycznej zbrodni przyjechali również policjanci z Niemiec, którzy przywieźli ze sobą psy saksońskie. To dużo zmienia w poszukiwaniach prawdopodobnego sprawcy egzekucji.

Psy używane przez naszą policję tropią na podstawie śladów podłoża, psy saksońskie tropią w inny sposób. Łapią trop w powietrzu, dzięki czemu mogą być wykorzystane nawet kilka dni po zdarzeniu

- tłumaczy oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie Kamil Sowiński.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Rysopis podejrzewanego: tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna. Ubrany był prawdopodobnie w spodnie, dżinsy koloru granatowego, koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego, może posiadać przy sobie bluzę lub kurtkę koloru jasnego.

kd Autor