POLICJA 997 6 paź 14:07 | Jarosław Aleksander
Policyjny pies doprowadził do kryjówki złodziei aut

fot. JT

Dwóch mężczyzn kradło auta z prywatnych posesji. Po pewnym czasie porzucali je. Jedno z nich rozbili. Inne były uszkodzone i rozkradzione. Policyjny pies tropiący doprowadził do ich kryjówki.

Dwaj mężczyźni wyspecjalizowali się w kradzieży aut z prywatnych posesji. Po kradzieży przeszukiwali auta, jedzili nimi i je porzucali. Nie przewidzieli, że ich proceder zakończy policyjny pies tropiący.

 

Policyjny pies tropiący doprowadził policjantów z Dynowa (Podkarpackie) do dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież trzech samochodów z prywatnych posesji. Jeździli nimi po okolicy, a później je porzucali. Jedno auto rozbili, a dwa – uszkodzili.

 

Jak poinformowała podkarpacka policja, funkcjonariusze z Dynowa (Podkarpackie) wyjaśniali okoliczności kradzieży aut z prywatnych posesji. Policyjny pies podjął trop przy porzuconym volkswagenie i doprowadził policję do domu podejrzanego 19-letniego mężczyzny. Niedługo później został zatrzymany jego rok młodszy kolega.

 

Kradzieże samochodów ułatwiła podejrzanym nieostrożność właścicieli. Auta stały na posesjach niezamknięte, z kluczykami w stacyjkach – przekazała policja.

 

Podejrzani w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na podstawie: policja.pl

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz