POLICJA 997 30 lip 14:29 | mk
Przewozili amfetaminę w płynie i w proszku. Zatrzymała ich drogówka

fot. KPP w Inowrocławiu

Rutynowa kontrola drogowa pozwoliła zatrzymać poszukiwanego i przechwycić duże ilości narkotyków. Trzej mężczyźni w samochodzie mieli płynnej amfetaminę, 20-kilogramowy karton z białym proszkiem i drobną ilość marihuany.

Do ujawnienia zabronionych substancji doszło 27 lipca. Policjanci inowrocławskiej drogówki na obrzeżach miasta zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę audi, podróżującego z dwoma pasażerami. – Legitymowanie i sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jeden z pasażerów, 32-letni mężczyzna, był poszukiwany przez inowrocławski sąd do odbycia kary czterech lat więzienia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Mundurowi przeszukali samochód. W bagażniku były dwa dwudziestolitrowe plastikowe pojemniki z płynną substancją, 20-kilogramowy karton z białym proszkiem, trzy litry (co potwierdziły już wstępne testy) płynnej amfetaminy oraz woreczki strunowe z 2,2 grama marihuany i 0,42 grama amfetaminy.

Substancje przekazano do laboratorium w Bydgoszczy do dalszych badań. Mężczyźni (25-, 30- i 32-latek) usłyszeli juz zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował ich na najbliższe trzy miesiące, w celach zapobiegawczych.

Na podstawie komunikatu KPP w Inowrocławiu

Zdjęcia: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

mk Autor