POLICJA 997 20 sty 2022 | ak
Realizując nakaz doprowadzenia, znaleźli... narkotyki

fot. policja

Blisko 370 gramów narkotyków zabezpieczyli mundurowi w jednym z mieszkań na terenie Świecia. 24-letni właściciel zabronionych środków wpadł, kiedy mundurowi przyjechali z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

We wtorek (18 stycznia) świeccy policjanci prewencji w związku z realizacją sądowego nakazu doprowadzenia, pojechali do jednego z mieszkań na terenie Świecia. Pod wskazanym adresem zastali 24-letniego mężczyznę, który w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. 

W mieszkaniu wyraźnie zaskoczonego wizytą policjantów mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zabronione substancje. - Część z nich mundurowi zauważyli w przeszklonej szafce kuchennej, a kolejne „porcje” znaleźli ukryte w piekarniku i zamrażarce. Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 370 gramów zabronionych środków. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana i amfetamina - poinformowała podkom. Joanna Tarkowska
oficer prasowy KPP w Świeciu.

24-letni właściciel narkotyków został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków oduczających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zgodnie z wydanym przez sąd nakazem, został doprowadzony do zakładu karnego. 

 

źródło: KPP w Świeciu

ak Autor