POLICJA 997 19 maj 2020 | Krzysztof Drozdowski
Rolnik z Liszkowic odkrył amunicję z czasów II wojny światowej [GALERIA]

fot. KPP Inowrocław

18 maja w Liszkowicach, pow Rojewice jeden z tamtejszych rolników podczas prac na polu odkopał amunicję, która przeleżała tam od czasów ostatniej wojny światowej. Na miejsce wezwał patrol minersko-saperski.

- Nie dotykaj, nie zbieraj, nawet nie podnoś, by obejrzeć z bliska. Mówi się, że jeśli TY widzisz niewypał, on również widzi Ciebie i może ranić, a nawet zabić. Takie zasady trzeba mieć w głowie, jeśli natrafimy przypadkowo na niewybuchy - przestrzegają Policjanci.

W trakcie prac rolniczych we wsi Liszkowice jeden z rolników odkopał amunicję z czasów drugiej wojny światowej. niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dzwoniąc na numer alarmowy.

Na miejsce udał się patrol do działań minersko-pirotechnicznych inowrocławskiej policji.

Jak informuje Policja - Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopaliskach powiadomiono wojskowy patrol saperski. Dokładne sprawdzenie miejsca skutkowało wydobyciem 214 sztuk skorodowanej amunicji kaliber 7,92 mm. Wszystko wskazuje na to, że przetrwała ona w ziemi od czasów II Wojny Światowej. Amunicję zabrał patrol saperski, który zneutralizują ją na poligonie.

Inf. KPP Inowrocław    

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.