POLICJA 997 21 sie 2020 | mk
Rozbój przy Dolinie. Czterej nieletni w rękach policji

fot. ilustracyjna, Pixabay

Grupa młodych ludzi 12 sierpnia napadła na przechodnia przy ul. Dolina. Dwóch 17–latków trafiło do aresztu, a ich młodsi wspólnicy – do ośrodka wychowawczego.

Do zdarzenia doszło przed godziną 6.00. Kilku młodych ludzi zaczepiło mężczyznę, pytając o papierosa. Wyrwali mu torbę z laptopem, a leżącego – skopali. Ukradli mu też telefon komórkowy.

Sprawa od razu została zgłoszona na policję. Sprawdzanie okolicznych ulic okazało się jednak bezskuteczne. – Policjanci zabezpieczyli monitoringi i zaczęli zbierać dowody – przekazuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy. Udało się wytypować podejrzewanych, najpierw – trzech. – Dwaj 17-latkowie oraz 16-latek zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. U najmłodszego zabezpieczono skradziony telefon. 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu, a 16-latek do policyjnej izby dziecka. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju – realcjonuje komisarz. W czwartek (20 sierpnia) w gminie Dobrcz mundurowi zatrzymali kolejnego napastnika, 14-latka.

Decyzją sądu zarówno on, jak i 16-latek, trafili do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 17-latkowie zostali natomiast aresztowani na trzy miesiące.

Według informacji policji, w rozboju brało udział pięć osób. – Kryminalni znają też tożsamość ostatniej z nich. Jak mówią, jej zatrzymanie to tylko kwestia czasu – podsumowuje kom. Słomski.

Na podstawie: komunikat Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz

mk Autor