POLICJA 997 27 sie 2020 | kp
Seryjny złodziej rowerów złapany. Na koncie ma coś jeszcze

fot. Policja

Na trop złodzieja rowerów wpadli kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. Mężczyzna został przyłapany na skradzionym pojeździe - po krótkim pościgu wpadł w ręce policji.

Do zatrzymania doszło w środę (26 sierpnia) przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Policjanci ustalili, że ulicą Chopina porusza się mężczyzna na skradzionym wcześniej rowerze. – 30-latek na widok policjantów porzucił rower i zaczął uciekać – przekazuje podkom. Lidia Kowalska.

Pomimo to został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za kradzież telewizora. 30-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za tego typu przestępstwa. 

Rower, którym jechał, został skradziony kilkadziesiąt minut wcześniej na terenie Bydgoszczy. Pojazd został zabezpieczony i trafi z powrotem do właściciela.

fot. Policja

– Zbierając materiał dowodowy, policjanci udowodnili 30-latkowi dokonanie 10 kradzieży rowerów na terenie Bydgoszczy w okresie od czerwca do sierpnia tego roku, m.in. na Błoniu, Czyżkówku, Śródmieściu, Bartodziejach i Szwederowie – przekazuje podkomisarz. – Łączna wartość skradzionych rowerów to kwota ponad 13 tysięcy złotych.

W czwartek (27 sierpnia) prokuratura zdecydowała, że mężczyzna, nim odpowie za swoje działania, zostanie objęty policyjnym dozorem. 

Na podstawie: KPP w Bydgoszczy

kp Autor