POLICJA 997 24 sty 09:37 | kd
Sprawca brutalnego napadu na olsztyński kantor złapany w Bydgoszczy

Fot. TT

W sobotę (23 stycznia) doszło w Bydgoszczy do zatrzymania mężczyzny, który napadł na kantor w Olsztynie.

W piatek (22 stycznia) około godziny 18:00 do KWP w Olsztynie wpłynęła informacja o napadzie na kantor. 

Ze wstępnych ustaleń policyjnych wiadomo, że napastnik ranił dwie osoby pracujące w kantorze i oddalił się zabierajac ze sobą monety o znacznej wartości.

Zamaskowany mężczyzna wszedł do lokalu i przy użyciu broni ranił dwie osoby - poinformował  asp. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Sprawca nie spodziewał się chyba trzech osób: spodziewał się, że w biurze będzie jedna osoba, tak jak zawsze. I wykonał jakieś desperackie ruchy. Chyba sam do końca nie przewidział takiej sytuacji

- powiedział właściciel kantoru Dawid Muszyński.

Policja rozpoczęła śledztwo, powołując specjlaną grupę śledczą. Dosć szybko udało się trafić na ślad mężczyzny przebywajacego w Bydgoszczy. 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali - na terenie Bydgoszczy - osobę podejrzewaną o związek z wczorajszym brutalnym napadem w Olsztynie. Trwają dalsze czynności w związku z tą sprawą, które są wykonywane pod nadzorem prokuratora

- czytamy w komunikacie zamieszczonym przez policję w mediach społecznościowych.

Dwoje postrzelonych pracowników przebywa w szpitalu. Stan mężczyzny jest ciężki. kobieta raniona w brzuch jest już przytomna i w stanie nie zagrażąjącym życiu.

 

 

 

Inf. TT

kd Autor