POLICJA 997 21 sty 2020 | Redaktor
Sześcio- i siedmiolatek pobici, trafili do szpitala

fot. Policja

Zarzuty znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem oraz uszkodzenie ciała dwójki dzieci usłyszał 32-letni ojciec dwójki dzieci, które trafiły do szpitala z poważnymi uszkodzeniami ciała.

W sobotę (18 stycznia) do szpitala sześcio- i siedmioletnie dziecko przywiozła matka. Zdaniem lekarza miały one obrażenia, które mogły powstać na skutek pobicia. Personel szybko zareagował i powiadomił policję.

Funkcjonariusze włocławskiej komendy udali się do mieszkania rodziny, gdzie zastali ojca z czwórką dzieci w wieku 2, 4, 5 i 8 lat. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ojciec został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dzieci przebywające w mieszkaniu zostały zabrane do szpitala.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i uszkodzenie ciała dwóch małoletnich. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Na razie najbliższe 3-miesiące spędzi on w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o areszt tymczasowy. Dodatkowo o zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który będzie podejmował decyzję w sprawie dalszego losu dzieci.

źródło: Policja Włocławek

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor