POLICJA 997 28 paź 08:31 | kp
Chciał uniknąć odsiadki. 27-latek zatrzymany po pościgu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

27-letni kierowca samochodu marki Alfa Romeo nie zatrzymał się do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości. Próbował uciec przed inowrocławskimi policjantami ruchu drogowego. Okazało się, że lista jego wykroczeń jest długa.

23 października około godziny 20.00 na terenie Inowrocławia policjanci ruchu drogowego namierzyli kierowcę samochodu marki Alfa Romeo, który przekroczył prędkość o ponad 20 km/h. W związku z tym chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, ten jednak zignorował ich sygnały i podjął próbę ucieczki.

– Patrol ruchu drogowego ścigał kierującego, a do zatrzymania doszło na wyjeździe z Inowrocławia w kierunku Bydgoszczy, w miejscowości Sławęcinek – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Zatrzymany – 27-letni mężczyzna – nie tylko nie posiadał prawa jazdy, ale także był poszukiwany przez bydgoski sąd (ma do odbycia prawie cztery miesiące kary pozbawienia wolności). Dodatkowo w jego organizmie wykryto pół promila alkoholu, a samochód, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.

Zatrzymanemu postawiono kilka zarzutów: kierowanie pojazdem po alkoholu, przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do policyjnej kontroli, brak prawa jazdy i przekroczenie prędkości. 27-latkowi grozi grzywna i 5 lat więzienia.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor