POLICJA 997 8 maj 2020 | kd
Ukradł rower, wpadł na narkotykach.

fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiego wydziału narkotykowego zatrzymali w Bydgoszczy 30-latka podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna ukradł rower i włamał się do mieszkania. W trakcie przeszukania znaleziono u niego również narkotyki. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Z  poniedziałku na wtorek (4/5 maja) na terenie bydgoskiego Błonia doszło do kradziezy roweru. Bydgoscy policjanci kryminalni  wytypowali możliwego sprawcę kradzieży. Już następnego dnia policjanci namierzyli typowaną osobę w jednym z bloków przy ul. Szubińskiej. 

Na miejscu potwierdziły się zarzuty, a mundurowali odnaleźli w jednym z pomieszczeń skradziony rower. To jednak nie wszystko. W mieszkaniu zabezpieczono porcję amfetaminy.  Ponadto funkcjonariuszy zainteresował fakt, że zamek od mieszkania od strony zewnętrznej był rozwiercony. Okazało się, że mężczyzna włamał się do tego lokalu, a ponadto nielegalnie podłaczył się do pradu by włączyć grzejniki elektryczne.

Zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu wszystkich zarzutów, Prokurator zastosował wobec 30-latka policyjny dozór. Teraz dwa razy w tygodniu musi odwiedzać komisariat.

 

Inf. KWP Bydgoszcz

 

kd Autor