POLICJA 997 22 cze 14:54 | ak
W przechodzeniu przez jezdnię pomagały zwierzęta. Niecodzienne zajęcia dla przedszkolaków

fot. policja

W środę (22 czerwca) bydgoscy policjanci, razem z przedstawicielami Krainy Dolnej Wisły, zorganizowali zajęcia na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię pomagały niezwykłe zwierzęta.

W niecodziennych zajęciach uczestniczyły dzieci z fordońskiego przedszkola. Policjanci starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci szukają nowych i ciekawych form przekazu najważniejszych tematów. Dlatego właśnie przedstawiciele Krainy Dolnej Wisły wraz ze swoimi podopiecznymi pomagali policjantom, aby treści dotyczące bezpieczeństwa były przekazane dzieciom atrakcyjnie i wyjątkowo.

Funkcjonariusze organizując tego typu zajęcia byli przekonani, iż obecność zwierząt spowoduje, że zasady bezpiecznego zachowania się przy drodze i na drodze zostaną dzieciom na długo w pamięci.

Ponadto podczas zajęć policjanci zwracali uwagę dzieci na właściwe traktowanie zwierząt, które podlegają szczególnej ochronie. Była to pierwsza taka akcja i już teraz wiadomo, że policjanci będą chcieli ją kontynuować.

 

źródło: Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy, kom. Kamila Mocarska-Wielgosz

ak Autor