POLICJA 997 20 sty 09:29 | mk
W torbie fordoniak miał wybór narkotyków

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Nerwowe zachowanie czterech mężczyzn zwróciło uwagę funkcjonariuszy przejeżdżających przez Strzyżawę. Okazało się, że widok policji zaniepokoił ich, bo jeden z nich miał narkotyki.

Posiadacz narkotyków wpadł w niedzielę (17 stycznia). Policjanci jadący przez Strzyżawę zwrócili uwagę czterech mężczyzn w zaparkowanym pod mostem samochodzie. - Na widok patrolu zaczęli zachowywać się nerwowo. Ich nieadekwatne do sytuacji zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów - przekazuje podkom. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mundurowi, zbliżając się do samochodu, poczuli zapach marihuany. Okazało się, że w torbie należącej do mieszkańca Fordonu znajdowały się narkotyki: ponad 50 gramów haszyszu, 10 gramów marihuany oraz kilka gramów amfetaminy i tabletki ekstazy.

- W związku z podejrzeniem, że bydgoszczanin może mieć więcej tego rodzaju środków, policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania - relacjonuje podkomisarz Kowalska. Znaleźli tam ponad 180 gramów marihuany, wagi, ponad 1200 pustych woreczków strunowych, a także pieniądze: niemal 25 tysięcy złotych.

35-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Na podstawie: komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

mk Autor