POLICJA 997 5 maj 12:51 | ak
Wpadł z narkotykami, bo był zbyt nerwowy

fot. policja

Policyjni wywiadowcy namierzyli i zatrzymali 36-latka, przy którym znaleźli 25 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyku, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3-4 maja), policyjni wywiadowcy zwrócili uwagę na zaparkowane w centrum miasta renault. Siedzący w nim mężczyzna nerwowo rozglądał się na boki i sprawiał wrażenie wystraszonego. Policjanci postanowili sprawdzić powód jego zdenerwowania. 

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić powodu swojego zachowania, ale wkrótce policjanci sami go odkryli. Znaleźli przy 36-latku torebkę foliową z zawartością białego, zbrylonego proszku. Podejrzewając, że może to być narkotyk, zabezpieczyli substancję do dalszych badań a jej „właściciela”, zatrzymali.  

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczony proszek to amfetamina (25 gramów). 36-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyku. Za złamanie przepisu  ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  
 
 
 
źródło: KMP Włocławek, nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, zmiany red. 

ak Autor