POLICJA 997 7 maj 10:52 | ak
Wyniósł mężczyznę z płonącego mieszkania

fot. policja

Wracający po służbie do domu policjant zauważył w jednym z mieszkań przy ul. Na Skarpie w Toruniu, wydobywający się dym. Wspólnie z innym lokatorem wyniósł mężczyznę z płonącego mieszkania, ratując mu życie.

W środę (5 maja) około godz. 16, sierż. szt. Arkadiusz Gryszkiewicz z komisariatu na toruńskim Rubinkowie wracał po zakończonej służbie do domu. Dochodząc do swojego bloku zauważył dym wydobywający się z jednego z mieszkań na parterze. Policjant natychmiast wbiegł do klatki i wspólnie z innym lokatorem, dostali się do płonącego mieszkania. 

„Drzwi do pokoi były pozamykane. Widoczność była bardzo ograniczona i wszędzie unosił się gryzący dym, więc policjant wspólnie z sąsiadem pobiegli sprawdzić od strony balkonów czy ktoś jest w mieszkaniu. Przez otwarte okno widać było mężczyznę leżącego w jednym z pokoi. W pomieszczeniu płonęła kanapa. Leżący mężczyzna nie reagował na próby kontaktu - relacjonuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Mężczyźni wrócili więc do mieszkania, wyważyli drzwi do pokoju i wynieśli stamtąd nieprzytomnego sąsiada. Po chwili na miejsce dojechali strażacy.  Pożar został ugaszony, a 43-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożaru był niedopałek papierosa, od którego ogniem zajęła się kanapa i wyposażenie pokoju.

 

źródło: KMP Toruń, zmiany red.

ak Autor