POLICJA 997 19 lis 14:05 | Redaktor
Z miejsca pracy zrobił sobie magazyn narkotyków.  Wpadł z dużymi ilościami

Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymali 24-latka, który w miejscu pracy oraz w mieszkaniu posiadał narkotyki. Ponadto, wykonywał obowiązki zawodowe znajdując się pod ich wpływem. Funkcjonariusze zabezpieczyli pochodną kokainy, amfetaminy oraz marihuanę. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

We wtorek (17 listopada) około godziny 12:30 patrol z bydgoskiego oddziału prewencji otrzymał informację od dyżurnego o mężczyźnie, który w miejscu pracy może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Ze zgłoszenia wynikało, że najprawomocniej w takim stanie obsługuje specjalistyczny pojazd. Policjanci udali się do jednego z zakładów pracy przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy.

Tam zastali opisywaną osobę. Funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z zielonym suszem roślinnym, szklaną lufkę oraz dwa woreczki z białą substancją. Sprawdzili też jego szafkę. W piórniku znaleźli 10 woreczków z zielonym suszem. 24-latek przyznał, że jest to marihuana, a biały proszek to amfetamina. Potwierdziło to też wstępne badanie narkotesterem.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do bydgoskiej komendy, gdzie został poddany wstępnym badaniu na zawartość zakazanych środków odurzających w organizmie. Wynik był pozytywny i wskazywał na obecność w organizmie marihuany oraz amfetaminy.

W tym czasie kryminalni z bydgoskiego Szwederowa pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam znaleźli kolejne ilości narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczyli 16 woreczków z pochodną kokainy, worek z pochodną amfetaminy oraz ponad 90 g marihuany. Łącznie blisko 200 g zakazanych środków odurzających. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci z bydgoskiego Szwederowa zajmujący się wykroczeniami rozliczyli zatrzymanego. Za podejmowanie czynności zawodowych lub służbowych pod wpływem środka odurzającego mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Dalej sprawą z narkotykami zajęli się kryminalni. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 24-latek został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

Dzisiaj (19.11.2020) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

 

kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor