POLICJA 997 29 maj 12:09 | mk
Jedna jazda na crossie, aż trzy mandaty

fot. ilustracyjna, Pixabay

Przejażdżka po lesie na crossach nie obędzie się bez konsekwencji dla dwóch młodych mężczyzn. Poniosą koszty, sprawa zostanie też skierowana do sądu rodzinnego.

Na „wyprawę” na crossach w okolicach Słupowca (powiat nakielski) dwie osoby wybrały się w środę (27 maja) po południu. Strażnik leśny z Nadleśnictwa Szubin o wspólną interwencję w tej sprawie poprosił policjantów z Kcyni.

Pierwszym ze skontrolowanych mężczyzn był 22-letni mieszkaniec Gołańczy. Okazało się, że cross, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu i nieubezpieczony. - Młody kierowca w związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany aż trzema mandatami karnymi, po 500 złotych każdy - informuje w komunikacie mł. asp. Zofia Wrzeszcz z komendy w Nakle.  

Drugi amator crossów odjechał przed kontrolą. 14-latka z kcyńskiej gminy mundurowi „odwiedzili” w domu. - Cross, którym jeździł chłopak, także był niedopuszczony do ruchu, nie miał ubezpieczenia, a 14-latek nie posiadał uprawnień do jego prowadzenia. Dlatego też o całej sytuacji niebawem zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który oceni zachowanie nieletniego - relacjonuje policjantka.

Dodaje, że poinformowany zostanie także fundusz gwarancyjny. Crossy nie były ubezpieczone, właścicieli czekają więc konsekwencje finansowe.

 

źródło: komunikat KPP Nakło nad Notecią (mł. asp. Zofia Wrzesz), oprac. mk

mk Autor