POLICJA 997 22 lut 08:51 | ak
Za popełnione wykroczenia chciał  wykręcić się łapówką

fot. policja

Patrol ruchu drogowego bydgoskiej komendy zatrzymał kierowcę podejrzanego o wręczenie łapówki. Do zdarzenia doszło bezpośrednio po tym, jak funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bydgoskiej drogówki, patrolując w czwartek (18lutego) ulicę Jana Pawła II zwrócili uwagę na dodga, którego kierujący jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a do tego rozmawiał przez telefon.

- Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas rozmowy kierujący zdawał sobie sprawę, jakie wykroczenia popełnił. Jednak od razu stwierdził, że można to załatwić inaczej. Przekazując policjantom dokumenty włożył do dowodu rejestracyjnego 500 złotych. Zależało mu, by policjanci nie nakładali na niego punktów karnych - przekazuje  podkom. Lidia Kowalska, rzecznik prasowy KMP Bydgoszcz.

Policjanci poinformowali kierowcę, że jest zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem. 58-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kierowca usłyszał od prokuratora zarzut dotyczący udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.  Odpowie również za dwa wykroczenia drogowe. 

Mieszkańcowi Bydgoszczy może grozić 8 lat więzienia.

 

źródło: KMP Bydgoszcz, podkom. Lidia Kowalska, zmiany red

ak Autor