POLICJA 997 8 lip 2020 | kp
Zaatakował ekspedientkę na Błoniu. Z powodu alkoholu

fot. Anna Kopeć/archiwum

W jednym z sklepów na Błoniu 40-latek zaatakował ekspedientkę. Mężczyzna wybił szybę w oknie i ukradł alkohol. Decyzją sądu został aresztowany.

30 czerwca po godzinie 23.00 jeden z klientów sklepu na Błoniu kupił małą butelkę alkoholu. Kilka minut później wrócił do sklepu i w sposób wulgarny zażądał od ekspedientki alkoholu. – Gdy ta nie chciała mu go podać, uderzył z dużą siłą w szybę przy ladzie – przekazuje podkom. Lidia Kowalska, z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Ekspedientka użyła wobec niego gazu pieprzowego, dzięki czemu opuścił sklep. Jednak nie na długo. – Po chwili znów wrócił i wybijając szybę w oknie, ukradł dwie butelki alkoholu i uciekł – dodaje podkom. Lidia Kowalska. Starty wyceniono na ponad 600 złotych.

Zgłoszenie szybko trafiło na policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili rysopis mężczyzny m.in. dzięki zamontowanemu w sklepie monitoringowi. Sprawca został rozpoznany przez policjantów, co ułatwiło jego złapanie – w niedzielę (5 lipca) był już w rękach policji.

– Po przedstawieniu mu zarzutu dotyczącego rozboju trafił do oskarżyciela, a następnie do sądu. W poniedziałek (6 lipca) sędzia zdecydował, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje Lidia Kowalska. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor