POLICJA 997 1 gru 2021 | ak
Zarzuty i areszt za handel i posiadanie narkotyków

fot. policja

Kryminalni z lipnowskiej komendy po kilku tygodniach żmudnej pracy zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Mundurowi łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów nielegalnych substancji.

W poniedziałek (29 listopada) w trakcie interwencji, policjanci z Lipna zatrzymali w Dobrzyniu nad Wisłą 23-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania, w kieszeni jego kurtki znaleźli szczelnie zapakowane zawiniątko. Okazało się, że była to amfetamina o łącznej wadze ponad 117 gramów. Zatrzymany trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie.

fot. policja

Drugą zatrzymaną osobą była 27-letnia mieszkanka Lipna. Z informacji jakimi dysponowali kryminalni wynikało, że kobieta może handlować marihuaną. W mieszkaniu kobiety, policjanci zabezpieczyli ponad 86 gramów zielonego suszu. Podejrzana spędziła noc w policyjnym areszcie, bo wstępne badania potwierdziły, że są to konopie inne niż włókniste.

Dzięki materiałom dowodowym zebranym przez lipnowskich policjantów oboje zatrzymanych usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska, zmiany-red.

ak Autor