POLICJA 997 17 lis 16:48 | kp
Zatrzymany przez bydgoską „drogówkę” – bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Policjanci ruchu drogowego z Bydgoszczy, którzy pełnili służbę na ul. Jana Pawła II, zatrzymali do kontroli samochód marki Citroën Xsara Picasso. Kierujący nim 37-latek ma na sumieniu kilka wykroczeń.

Bydgoscy funkcjonariusze sprawdzili w systemach informatycznych dane zatrzymanego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Szubinie do odbycia kary pozbawienia wolności, a dodatkowo nie ma uprawnień do kierowania pojazdem.

Jak podaje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy – policjanci zwrócili również uwagę na zachowanie kierowcy, które wydawało się im podejrzane, w związku z tym postanowili go przeszukać. W kieszeni kurtki 37-latka oraz w pojeździe ujawniono susz roślinny, oraz białą substancję.

Wstępne badania potwierdziły, że to kilka gramów marihuany oraz metaamfetaminy. Zbadano także mężczyznę – wynik potwierdził, że mieszkaniec powiatu żnińskiego nie tylko posiadał niedozwolone substancje, ale również kierował pojazdem pod ich wpływem.

37-latek usłyszał już zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem zabronionych substancji oraz ich posiadania. Odpowie także za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu do 3 lat więzienia. Dzisiaj (17 listopada) trafił do Zakładu Karnego, by odbyć wcześniejszą karę pozbawienia wolności.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor