POLICJA 997 20 maj 13:55 | ak
Zatrzymany za kradzież kasetki 20-letni bydgoszczanin, miał przy sobie narkotyki

fot. policja

Śródmiejscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi. Przy 20-latku policjanci ujawnili również narkotyki. Młody bydgoszczanin usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (19 maja) kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że 20-letni bydgoszczanin ukradł z terenu jednej z firm przy ulicy Szajnochy kasetkę z pieniędzmi. By to potwierdzić skontaktowali się z właścicielem firmy. Okazało się, że poszkodowany nie zgłosił jeszcze tego faktu na policję. Mundurowi przyjęli od niego zawiadomienie w tej sprawie.

Łupem złodzieja padły ponad 2 tysiące złotych. Do kradzieży doszło w nocy z wtorku na środę (17/18 maja), a sprawca wszedł do budynku przez okno, w którym była wybita wcześniej szyba.

20-latek „wpadł” w ręce policjantów, gdy szedł ulicą Łęczycką. Niestety z ukradzionych pieniędzy niewiele pozostało. Miał przy sobie 200 złotych. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim zabronione substancje. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że to 11 gramów marihuany i kilka gramów kryształków MDMA.

Bydgoszczanin usłyszał już zarzuty. Odpowie za kradzież mienia oraz posiadanie zabronionych substancji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KWP w Bydgoszczy, kom. Lidia Kowalska

ak Autor