POLICJA 997 24 sie 2019 | Redaktor
Znalazł amunicję. Do akcji wkroczyli saperzy [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Mrocza znalazł podczas prac polowych skrzynkę z amunicją karabinową , pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

W czwartek (22 sierpnia) około godziny 16.30 nakielska policja została powiadomiona przez mieszkańca Wiela, gm. Mrocza, że podczas prac polowych znalazł amunicję. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, w tym policjant z grupy minersko–pirotechnicznej.

Mundurowi ustalili, że nietypowe znalezisko to skrzynka z amunicją karabinową  z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych, a na miejsce został wezwany wojskowy patrol rozminowywania. Ta wyspecjalizowana jednostka sprawdziła teren przyległy do miejsca znalezienia amunicji. Podczas dalszych działań wykopano kolejne ,,skarby” z czasów wojny. W sumie zabezpieczono  sześć metalowych skrzynek z amunicją. Znalezisko zostało przekazane wojsku.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich i przemieszczanie grozi śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor