POLICJA 997 31 mar 2021 | ak
Znęcał się nad kotem. Sprawą zajęli się policjanci

fot. ilustracyjne Pixabay

Bulwersujące sceny rozegrały się w piątek (26 marca) na osiedlu Kopernika w Grudziądzu. 28-latek znęcał się nad kotem, szarpał i rzucał nim o ziemię. Świadek tego zdarzenia natychmiast powiadomił policjantów, którzy zatrzymali oprawcę. 28-latkowi grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek (26 marca) policjanci zostali zaalarmowani przez świadka, że jakiś mężczyzna znęca się nad kotem. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i zatrzymali oprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Grudziądza.

„W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna znęcał się nad kotem  w ten sposób, że szarpał go i rzucał nim o ziemię. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnej celi, a kot już do właściwych opiekunów”- informuje policja.

W sobotę (27 marca) 28-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz posiadania zwierząt.

„Dzięki właściwej postawie i szybkiej reakcji  świadka, można było zapobiec cierpieniu zwierzęcia″ - przekazuje policja.   

źródło: KMP Grudziądz, podkom. Robert Szablewski, zmiany red.

ak Autor