Skandaliczna decyzja. Dla sądu lepszy Niemiec nazista niż polska patriotka

kd | 4 wrz 12:58 Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał Natalii Nitek-Płażyńskiej przeprosić swojego byłego pracodawcę, Niemca Hansa G., który mówił, że jest nazistą i imitował strzelanie do Polaków. Polka odwołała się od tej decyzji, jednak sąd tego nie uznał. Teraz może trafić do wiezienia, gdyż nie zamierza przepraszać Niemca szkalującego dobre imię Polski i Polaków.

Prawo jazdy w telefonie? Już od 5 grudnia

Krzysztof Drozdowski | 4 wrz 12:35 W piątek (4 września) minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał dokument wprowadzający zmiany w tzw. pakiecie deregulacyjnym dla kierowców.

MZ: Nie będzie drugiego lockdownu

Krzysztof Drozdowski | 3 wrz 15:50 Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla Polskiej Agencji prasowej. Zapowiedział w nim, że nie wyobraża sobie ponownego zamknięcia gospodarki z powodu pandemii koronawirusa.

Dziecko w domu zamiast w szkole? Kara 10 tysięcy złotych

Krzysztof Drozdowski | 30 sie 17:27 1 września dzieci po pół rocznej przerwie wracają w mury szkolne. Wielu rodziców ma jednak obawy czy jest to bezpieczne. Jednakże rodzic, który w obawie przed koronawirusem zostawi swoją pociechę w domu, może zapłacić karę nawet do 10 tysięcy złotych.

Niemieccy lekarze: Aleksiej Nawalny został otruty

Zofia Płachta | 27 sie 09:34 Ekspertyza lekarzy z berlińskiego szpitala Charite z dużym prawdopodobieństwem potwierdza przypuszczenia, że Aleksiej Nawalny, jeden z liderów antymoskiewskiej opozycji, został otruty. W jego organizmie wykryta została obecność toksycznych inhibitorów cholinoesterazy.