Pozostałe 10 wrz 2018 | Redaktor
4. PKO Bieg Charytatywny i powrót piłkarzy do Bydgoszczy. Wieści z Zawiszy

materiał ilustracyjny

W sobotę (15 września) na stadionie głównym Zawiszy odbędzie się 4. PKO Bieg Charytatywny. Z kolei w niedzielę (16 września) pierwszy od dwóch lat ligowy mecz piłkarzy SP Zawisza. O godz. 17.00 rywalem bydgoszczan na boisku przy ul. Sielskiej w Fordonie będzie Flisak Złotoria.

Strzelec Zawiszy Hubert Olejnik zdobył brązowy medal mistrzostw świata w strzelectwie sportowym w konkurencji double trap. Hubert Olejnik to mniej znana postać w polskim sporcie. A to dlatego, że od kilku lat reprezentuje Słowację. Regularnie dla tego kraju zdobywa medale najważniejszych imprez międzynarodowych. Od kilku lat jest także zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. W tym roku Hubert wywalczył już m.in. złoty medal mistrzostw Europy, teraz dorzucił krążek na mistrzostwach świata w Changwon.

W nieolimpijskiej konkurencji rzutkowej double trap polegającej na trafieniu do dwóch rzutków, Hubert zdobył 140 punktów, tyle samo co Hindus Ankur Mittal i Chińczyk Yiyang Yang. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, z której jako pierwszy odpadł Olejnik. Złoto zdobył ostatecznie Mittal.

O medal w Changwon otarła się Klaudia Breś. Nasza zawodniczka we wtorek zajęła bardzo dobre, siódme miejsce w finale pistoletu pneumatycznego. W piątek natomiast zajęła czwarte miejsce w w drużynowej rywalizacji w pistolecie na 25 metrów. Triumfowały Chinki, a Polkom w składzie: Breś, Joanna Tomala i Agata Nowak do brązowego medalu zabrakło trzech punktów. Chinki wyprzedziły drużyny Korei Południowej – po 1746 pkt, Niemiec – 1744, Polski – 1741. Indywidualnie Klaudia zajęła 36. miejsce.

Słabiej spisały się Polki w konkurencji karabinu na 50 m z trzech postaw. Drużynowo Polska była 21. (3461 pkt). Triumfowały Niemki z rekordem świata 3521 pkt przed Dunkami – 3518 i Rosjankami – 3511. Indywidualnie reprezentująca Zawiszę Aneta Stankiewicz zajęła 55. miejsce.

W hiszpańskim La Seu d’Urguell rozegrano ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. Do udanych imprezy u podnóży Pirenejów nie może zaliczyć Mateusz Polaczyk. Dwusekundowe kary na bramkach podjazdowych numer osiem i dziewiętnaście pozbawiły naszego slalomistę najmniejszych szans na awans do finału. Ze stratą ponad siedmiu sekund do zwycięzcy ukończył rywalizację na 32. miejscu. Na 70. pozycji sklasyfikowano jego brata Rafała. W zawodach triumfował niespodziewanie 26-letni Włoch Giovanni de Gannerao. To były mistrz świata juniorów. Dla niego była to jednak już trzecia wygrana w karierze w zawodach PŚ. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajął siódme miejsce.

W klasyfikacji tegorocznego Pucharu Świata Mateusza Polaczyka sklasyfikowano na 17. miejscu, a Rafała Polaczyka zajął 41. lokatę.

Finałowe rozstrzygnięcia na torze w La Seu D’Urgell.były ostatnim poważnym sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 25 września na olimpijskim torze w Rio de Janeiro.

W sobotę (15 września) na stadionie głównym Zawiszy odbędzie się 4. PKO Bieg Charytatywny. Bieg główny wystartuje o godz. 11.00. Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. Ich aktywność zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota zostanie przekazana przez Fundację PKO Banku Polskiego dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.  W czasie zawodów prowadzone będą bowiem klasyfikacje w kilku kategoriach: najstarsza uczestniczka, najstarszy uczestnik, drużyna mieszana o przebiegniętej największej liczbie okrążeń, drużyna kobiet o największej liczbie okrążeń oraz drużyna mężczyzn o największej liczbie przebiegniętych „kółek”.

Ponadto przed biegiem dorosłych, o godz. 10.00 także na stadionie Zawiszy odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Najmłodsi także przyczynią się do wsparcia rówieśników w swoim województwie. Okrążenia wybiegane w tym czasie zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Stadion Zawiszy jest jednym z 12 w całej Polsce, na których rozgrywany będzie bieg. W ubiegłym roku w 2. PKO Biegu Charytatywnym w całym kraju wzięło udział 6 224 zawodników. Wśród nich było ponad 2 tysiące dzieci.

12.45 – koniec imprezy

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 652 826 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł!

W niedzielę (17 września) pierwszy mecz w Bydgoszczy w tym sezonie rozegrają piłkarze SP Zawisza Bydgoszcz. Grająca w V lidze drużyna, prowadzona przez trenera Jacka Łukomskiego, podejmie na boisku przy ul. Sielskiej Flisaka Złotoria. Po pięciu kolejkach rozgrywek piłkarze SP Zawisza przewodzą ligowej tabeli z kompletem punktów. Z bilansem bramkowym 12-1 są na bardzo dobrej drodze do awansu do IV ligi. W ostatniej kolejce wygrali na wyjeździe 3:0 z jednym z głównych rywali do awansu Sportisem Łochowo. W składzie tej ekipy grali m.in. dwaj byli zawodnicy Zawiszy z przeszłością w ekstraklasie: Marcin Krzywicki i Tomasz Rogóż. Wygrana na pewno dodała skrzydeł piłkarzom trenera Łukomskiego. W starciu z dziewiątym w tabeli Flisakiem będą oczywiście zdecydowanym faworytem. Początek spotkania o godzinie 17.00.

W niedzielę (16 września) na boiskach CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej rozegrany zostanie turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2006 pn. „MUKS Cup 2018”. W ogólnopolskim turnieju, organizowanym przez MUKS CWZS Bydgoszcz wystąpi 10 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Ekipy zagrają w formule 9 na 9, a każdy mecz trwać będzie 25 minut (jedna połowa). Spotkania rozgrywane będą na boisku bocznym, finały na stadionie głównym. Turniej jest jedną z największych tego imprez dla dzieci w województwie kujawsko-pomorskim.