Pozostałe 8 wrz 2019 | Redaktor

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko awansowali do finału Ekstraligi po zwycięstwie 2:1 z Silesią w Rybniku. Zespół z Osielska wygrał 3-0 rywalizację w półfinale play-off Ekstraligi i zagra w finale po raz pierwszy od 2013 roku. Finałowym rywalem będzie Stal Kutno.

  • Silesia Rybnik - KWK Construction Dęby Osielsko 1:2 (stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 0-3)
  • Barons Wrocław - Stal Kutno 2:5 i 4:5 (stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 1-3)

Sobotni mecz w Rybniku toczył się pod dyktando miotaczy - oba zespoły wystawiły na tej newralgicznej pozycji swoich zagranicznych asów Adana Cabralesa (USA, KWK Construction Dęby) i Ryomę Watanabe (Japonia, Silesia). Obaj zagrali pełnych 9 rund, ale to Cabrales poprowadził swój zespół do zwycięstwa, tracąc tylko 1 obieg. Osielszczanie objęli prowadzenie w VI partii, po hitach Patricka Cromwella i Cabralesa pierwszy z nich zdobył obieg. W kolejnej odsłonie rybniczanie wyrównali po hicie Kenjiro Hatakeyamy. Decydująca okazała się VIII runda, którą Phil Acosta otworzył hitem za 2 bazy. Biegacze KWK Construction Dębów obsadzili wszystkie bazy i po wygraniu przez Bartosza Matuszewskiego pojedynku z miotaczem, Acosta zdobył obieg na wagę ponownego prowadzenia, które osielszczanie utrzymali do końca meczu.

W drugiej parze półfinałowej był remis, po niespodziewanym pogromie Stali 2:19 przed tygodniem. We Wrocławiu zespół z Kutna udowodnił jednak, że był to wypadek przy pracy i wygrał kolejne dwa mecze z Barons 5:2 i 5:4. Stal awansowała tym samym do finału i zmierzy się w nim z KWK Construction Dębami. Będzie to już szósty finał Ekstraligi (dawniej I Ligi), rozgrywany w takim właśnie skladzie. W poprzednich pięciu, w latach 2003-2010, za każdym razem złoto wywalczyła Stal. Czy za szóstym podejściem, po 9 latach przerwy, osielszczanie odwrócą wreszcie złą passę i pokonają odwiecznego rywala? Ostatnie wyniki wskazują, że może to być bardzo wyrównana i zacięta rywalizacja. Rozpocznie się ona za tydzień w Kutnie, ponieważ to Stal wygrała rundę zasadniczą. Finały będą rozgrywane w serii do trzech zwycięstw.

Terminarz finałów Ekstraligi:

  • 14-15 września w Kutnie - mecze nr 1 i 2
  • 21-22 września w Osielsku - mecze nr 3 i 4
  • 28 września w Kutnie - mecz nr 5

Oczywiście mecze nr 4 i 5 zostaną rozegrane, jeśli rywalizacja nie rozstrzygnie się wcześniej.

Bałtycka Liga Baseballu - Play-Off

W niedzielę w Osielsku rozegrany został dwumecz ćwierćfinału play-off Bałtyckiej Ligi Baseballu. KWK Construction Dęby, które wygrały rywalizację w Grupie Zachodniej, podejmowały trzeci zespół Grupy Wschodniej Warsaw Dragons. Niespodzianki nie było - osielszczanie pewnie wygrali oba mecze i awansowali do półfinału, w którym spotkają się ze zwycięzcą pary Stal Kutno - Rawa Katowice.

KWK Construction Dęby Osielsko - Warsaw Dragons 9:5 i 23:5

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor