Pozostałe 19 sie 2018 | Redaktor
Dęby Osielsko mistrzami ligi bałtyckiej

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Baseballiści Dębów Osielsko odnieśli dziś dwa zwycięstwa na własnym boisku z Yankees Działdowo 12:1 i 7:1. Były to ostatnie mecze zespołu z Osielska w tym sezonie Bałtyckiej Ligi Baseballu. Dęby przed dzisiejszymi meczami zajmowały pozycję lidera tabeli, a pokonując Yankees zapewniły już sobie tytuł mistrza Bałtyckiej Ligi Baseballu w inauguracyjnej edycji tych rozgrywek.

Dęby Osielsko - Yankees Działdowo 12:1 i 7:1

Dęby wystąpiły w dzisiejszych meczach we wzmocnionym składzie, m.in. z Adanem Cabralesem, Pawłami Sztejką, Jasiakiewiczem i Zagórskim oraz Bartoszem Matuszewskim. Nie było to spowodowane walką o mistrzostwo BLB, bo te rozgrywki traktowane są przez klub z Osielska przede wszystkim szkoleniowo. Celem było jak najlepsze przygotowanie zespołu do najważniejszych meczów sezonu: finałów Pucharu Polski, które rozegrane zostaną już za tydzień, oraz do play-off Ekstraligi. Dęby jako pierwsze skompletowały wszystkie mecze z terminarza BLB i z dorobkiem 20 pkt. (10 zwycięstw, 2 porażki) bez względu na wyniki rywali pozostaną już na pierwszym miejscu w tabeli (w BLB nie ma fazy play-off).

W najbliższą sobotę i niedzielę we Wrocławiu, na nowym stadionie baseballowym na Zakrzowie, rozegrany zostanie finałowy turniej o Puchar Polski. Udział wezmą 3 drużyny wyłonione w eliminacjach: Dęby Osielsko, Silesia Rybnik i Centaury Warszawa oraz obrońcy trofeum i gospodarze turnieju Barons Wrocław. W meczu otwarcia Dęby zagrają z Barons, w drugiej parze Silesia z Centaurami. Dalej turniej będzie rozgrywany w systemie podwójnej eliminacji. Jest to stosowana w baseballu odmiana systemu pucharowego, w której pierwsza porażka nie eliminuje zespołu z gry, dopiero po drugim przegranym meczu drużyna odpada z turnieju. Natomiast za dwa tygodnie, 1 i 2 września w Osielsku rozegrane zostaną pierwsze mecze półfinałów play-off Ekstraligi Dęby - Silesia Rybnik.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor