Pozostałe 13 lip 2020 | Redaktor
Dęby rozgromione na własnym boisku. Dwa shutouty [WYNIKI]

fot. Anna Kopeć, archiwum

Srogiej lekcji baseballu udzielił KWK Construction Dębom Osielsko mistrz Polski Stal Kutno. Zamiast rewanżu za ubiegłoroczny finał Ekstraligi, oglądaliśmy w Osielsku dwa pogromy, w których gospodarze nie zdobyli żadnego obiegu, a w pierwszym spotkaniu nie wybili żadnego hita. Oba mecze zakończyły się rundę wcześniej niż planowano, wskutek wysokiej przewagi Stali.

Oba mecze Stal otwierała prowadzeniem 3:0 po inauguracyjnej półrundzie i do końca dominowała na boisku. W pierwszym spotkaniu osielszczanom nie pomogły zmiany miotaczy - cała trójka miała ogromne problemy z celnością narzutu i „rozdawała” bazy darmo (łącznie aż 19!). Gościom wystarczyło te prezenty uzupełnić siedmioma hitami i kilkoma udanymi poświęceniami, żeby już w VI rundzie przekroczyć poziom dziesięciopunktowej przewagi, uprawniającej do zakończenia meczu przed czasem. Miotacze Stali popisali się znakomitą skutecznością i nie pozwolili miejscowym pałkarzom wybić żadnego hita! Jedynie trzy razy osielszczanie dostali się na bazę po wygranym pojedynku z miotaczem.
 
W drugim spotkaniu miał miotać wenezuelski weteran Harvey Garcia (miał przed laty krótki epizod gry w MLB), który przed tygodniem poprowadził KWK Construction Dęby do zwycięstwa bez straty obiegu z Centaurami. Niestety, podczas pierwszego meczu odnowiła mu się kontuzja ręki i z konieczności na górce stanął mało jeszcze doświadczony w Ekstralidze Mikołaj Zera. Miotał celniej od kolegów, ale jego narzuty były zbyt łatwe dla mistrzów Polski i Stal wybiła aż 15 hitów, co ponownie pozwoliło jej zakończyć mecz już po VI rundzie. Pałkarze KWK Construction Dębów zdołali wybić zaledwie trzy hity - ciut lepiej niż w pierwszym meczu, ale również w tym spotkaniu nie zdołali zdobyć punktu i zakończyli dzień z dwoma otrzymanymi shutoutami (porażkami „do zera”). Fantastyczny występ zaliczył w drugim meczu Artur Wojtczak, wielokrotny reprezentant Polski i grający trener Stali, który wybił cztery hity (w tym dabla) z czterech podejść, wyasystował kolegom aż pięć obiegów i sam również zdobył dwa punkty.
 
Przed zespołem KWK Construction Dębów Osielsko teraz wiele przemyśleń, na które nie ma zbyt wiele czasu w rozkręcającym się skróconym sezonie, który wyłoni mistrza i wicemistrzów Polski już po rundzie zasadniczej. Dlatego każda porażka może się okazać brzemienna w skutkach. Osielszczanie mają teraz w planach wyjazdy do Rybnika i Żor. Kolejny dwumecz Ekstraligi na własnym boisku rozegrają dopiero 9 sierpnia.

Ekstraliga – II kolejka:

KWK Construction Dęby Osielsko – Stal Kutno 0:12 (6 r.) i 0:11 (6 r.)

Sobota 22 czerwca – Osielsko:

Mecz I

1

2

3

4

5

6

7

Wynik

Hity

Błędy

Stal

3

1

0

4

0

4

 

12

7

0

Dęby

0

0

0

0

0

0

 

0

0

2

Miotacze: [OSI] Łukasz Przybułek - Loser (0-1), Szymon Szymański (2.), Rafał Rybski (4.)

[KUT] Maciej Wróblewski - Winner, Jakub Wojtczak (5.)

KWK Construction Dęby: Sztejka CF, Macniak 2B (t6. Murawski 2B), Rodriguez C/RF, Zagórski 1B, Teska LF/SS, Garcia RF (t5. Trzpiot C), Szymański DH/P (t4. Karczewski SS, b5. J. Liwoch PH/LF), Matuszewski 3B, Rybski SS/P, Przybułek P.

 

Mecz II

1

2

3

4

5

6

7

Wynik

Hity

Błędy

Stal

3

0

1

2

0

5

 

11

15

0

Dęby

0

0

0

0

0

0

 

0

3

2

Miotacze: [OSI] Mikołaj Zera - Loser (0-1)

[KUT] Jakub Nadolski - Winner, Artur Wojtczak (6.)

KWK Construction Dęby: Sztejka CF (t5. Karczewski CF), Jasiakiewicz 3B, Rodriguez C, Zagórski 1B (b6. Al. Medina PH), Teska LF (b6. J. Liwoch PH), Matuszewski 2B, Macniak DH, Streich SS, Rybski RF, Zera P.

Hity: Matuszewski, Macniak, Rodriguez - po 1.

 

Wyniki: 12 lipca (II kolejka):

KWK Construction Dęby Osielsko - Stal Kutno 0:12 i 0:11

Centaury Warszawa - Silesia Rybnik 3:2 i 5:3

Barons Wrocław - Gepardy Żory 7:0 i 8:0

Tabela Ekstraligi:

1. Stal BiS Kutno 4 4 – 0
2= Barons Wrocław 4 3 – 1
2= Centaury Warszawa 4 3 – 1
4= KWK Construction Dęby Osielsko 4 1 – 3
4= Silesia Rybnik 4 1 – 3
6. Gepardy Żory 4 0 – 4

Jarek S. Kaźmierczak, nadesłane

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor