Pozostałe 3 cze 2020 | kp
Koniec wirtualnych rozgrywek szachowych. Ostatni turniej za nami [PODSUMOWANIE]

fot. nadesłane

Z powodu pandemii koronawirusa turnieje Międzyszkolnej Ligii Szachowej odbywały się poprzez platformę internetową. 30 maja uczestnicy rozegrali ostatni turniej. W całym cyklu wzięło udział prawie 170 osób.

W sobotę (30 maja) odbył się ostatni, ósmy turniej internetowej odsłony Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Rozgrywki od 4 kwietnia odbywały się poprzez internetową platformę lichess.org. Dzięki temu organizatorzy zapewnili dzieciom i młodzieży możliwość utrzymania zainteresowania szachami na czas pandemii COVID-19.

Zawody były podzielone na dwie grupy – dla zawodników z kategoriami szachowymi oraz dla debiutantów. Następnie do zawodników dołączyli juniorzy z całego kraju. – W całym cyklu wzięło udział prawie 170 osób – informują organizatorzy. Po zakończeniu rozgrywek, sześćdziesięciu z nich zostało nagrodzonych pamiątkowymi medalami, które nawiązywały graficznie do obecnej pandemii. 

 

Prawdopodobnie Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa nie będzie mogła być kontynuowana stacjonarnie, a organizatorzy zakończą ją po 6 turniejach z zachowaniem aktualnych wyników. – Planowane jest zakończenie cyklu wraz z wręczeniem pucharów i nagród głównych dla najlepszych zawodników na dzień 13 czerwca przed Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zakończenie tym razem będzie kameralne, ze względu na sytuację epidemiczną – informują.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Międzyszkolnej Ligi Szachowej. – Jeśli tylko sytuacja się ustabilizuje i nadal będzie zainteresowanie szkół, dzieci i młodzieży oraz sponsorów, będzie organizowana kolejna edycja. W przypadku braku możliwości rozgrywania turniejów stacjonarnych planowana jest liga wirtualna w postaci cyklu 10 turniejów, raz na miesiąc – informują organizatorzy.

źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa

kp Autor