Pozostałe 6 sty 2019 | Redaktor
Liga szachowa przyciąga nowych uczestników [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Kolejny turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej i kolejny rekord frekwencji. Tym razem zawody zgromadziły na starcie aż 94 uczestników.

Po raz pierwszy projekt Edukacji przez szachy gościł Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Uroczystość otwarcia poprowadził przewodniczący Komitetu Honorowego Międzyszkolnej Ligi Szachowej Jacek Rutkowski wraz z prezesem Arkadiuszem Matczyńskim. Sędzią głównym zawodów był Karol Jaroch, a pomagali mu Jacek Górny i Mikołaj Włoch.

Tym razem do zawodów przyłączyły się nowe szkoły i miasta. Byli gracze z Barcina i Żnina, liczna drużyna z Czernikowa (złożona aż z 12 osób), Górska i Łubianki oraz stali bywalcy ligi.

Oprócz sponsorów głównych: Eximo Project i Enea Operator, także prezes firmy Mat-But Jacek Rutkowski ufundował dodatkowe trzy puchary dla najlepszych zawodników z obu grup i najlepszego zawodnika z Czernikowa, którym okazał się Franciszek Lewandowski. Kolejne dwa puchary ufundował prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki doc. Krzysztof Sikora. Oczywiście oprócz tych pucharów było jak zawsze 12 pucharów dla zwycięzców poszczególnych grup i kategorii drukowanych drukarką 3D i 24 medale za 2 i 3 miejsce.

Zwycięzcą Grupy A tym razem został Kacper Kacprzak z SP 63 w Bydgoszczy, drugie miejsce z dwoma punktami straty Stanisław Paprocki z SP w Borównie a na miejscu trzecim Mikołaj Włoch z Technikum Elektrycznego w Bydgoszczy.

Tutaj wyniki grupy A

Zwycięzcą w Grupie B - debiutantów został Robert Stróż z SP w Łochowie, drugie miejsce Adam Maciejewski z SP w Rynarzewie a miejsce trzecie zajął Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy i podobnie, jak w grupie A także pokonał punktacją pomocniczą zawodnika Roberta Stróża z SP w Łochowie a miejsce trzecie przypadło Patrykowi Wójtowiczowi z SP 63 w Bydgoszczy.


Tutaj wyniki grupy B

Uroczystość zakończenia uświetnił swoją obecnością Prezydenta Wyższej Szkoły Gospodarki doc. Krzysztof Sikora, który wręczał puchary dla zwycięzców.

Jak zawsze w kole fortuny losowano wejściówki na wydarzenia kulturalne, do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Salonu Wirtualnej Rzeczywistości TechnetVR, Family Parku.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 2 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach, tym razem wyjątkowo o godzinie 11.00 Przypominamy, że już we wtorek (08 stycznia) startuje Grand Prix organizowane w Klubie Odnowa w Bydgoszczy. Będzie to cykl czterech turniejów dla wszystkich, a więc i dla dzieci, i dla dorosłych. Tym razem zawody będą rozgrywane o godzinie 16.30 we wtorki.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor