Pozostałe 11 kwi 2019 | Redaktor
Przygotowania do lekkoatletycznych mistrzostw idą pełną parą

fot. Anna Kopeć

Na cztery miesiące przed największą tegoroczną imprezą lekkoatletyczną w Polsce zapowiada się wyjątkowo duża frekwencja na stadionie Zawiszy. Ambasadorami drużynowych mistrzostw Europy zostały gwiazdy bydgoskiej lekkoatletyki - poinformowano na czwartkowej (11 kwietnia) konferencji prasowej w ratuszu.

Ambasadorami mistrzostw zostali bydgoscy lekkoatleci: Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.  - Start przed własną publicznością jest niezwykle ważny. Zrobię wszystko, by wziąć udział w mistrzostwach, na pewno tam będę - jak nie na płycie stadionu, to na trybunach – mówił na konferencji Paweł  Wojciechowski, halowy mistrz Europy z Glasgow w skoku o tyczce. - Zapraszam, bo to będą zawody na najwyższym europejskim poziomie, a polska lekkoatletyka jest potęgą w Europie. Mam nadzieję, że to pokażemy - dodał.

Piotr Kurek, rzecznik prasowy ProNatury/fot. Anna Kopeć

Imprezie towarzyszyć będzie kampania edukacyjna spółki ProNatura, która ze swoim Ekobusem – pojazdem prezentującym, jak segregować odpady - będzie obecna na wydarzeniach głównych i dodatkowych mistrzostw. Barwami imprezy oklejona będzie duża część floty spółki. - Jest to pewien eksperyment, ale liczymy, że uda się wykorzystać naszą platformę komunikacji z mieszkańcami z myślą  o ekologii - mówił Piotr Kurek, rzecznik prasowy ProNatury.

Od lewej: Paweł Wojciechowski i Krzysztof Wolsztyński/fot. Anna Kopeć

Promocję mistrzostw koordynuje Krzysztof Wolsztyński. Pochwalił się, że jak dotąd udało się sprzedać sześć tysięcy biletów. Podkreślił, że jak na imprezę lekkoatletyczną to naprawdę dużo. - Tylu kibiców było na stadionie w czasie Mistrzostw Europy U23 – tłumaczył.  – Jak to w Polsce bywa wszyscy kupują bilety na ostatnią chwilę. Na trybunie głównej można już zapomnieć o wolnych miejscach.

Pracowity czas ma... maskotka mistrzostw – Brysio, który z naszymi lekkoatletami był m.in. w Glasgow. - Paweł z tą maskotką udzielał wywiadu, w ten sposób promowaliśmy Bydgoszcz  - mówił Wolsztyński. Impreza promowana jest też przy okazji różnych wydarzeń sportowych.

Przypomni też o niej majowa akcja sprzątania lasku przy ul. Gdańskiej, w pobliżu stadionu Zawiszy. Udział weźmie w niej m.in. Paweł Wojciechowski.

Z kolei na 100 dni przed zawodami planowany okolicznościowy bieg ulicami miasta ze startem na stadionie Zawiszy. Trasa prowadzić będzie w pobliżu najważniejszych obiektów Bydgoszczy, m.in. teatru, bazyliki, filharmonii. - Chcemy pokazać przybyłym do nas gościom jakie piękne mamy miasto – tłumaczył Wolsztyński. – Będzie z nami również Jacek Wszoła, mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu.

W promocją imprezy włączą się też inne gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Na przykład była mistrzyni w skoku o tyczce, Monika Pyrek przeprowadzi warsztaty z adeptami tej konkurencji. 16 maja odbędzie się specjalny camp w hali Łuczniczka.

Organizatorzy namawiają też do tworzenia klubów kibica. Miasto przygotowało tez wiele atrakcji. Zdecydowało między innymi, że posiadacze biletów będą mogli jeździć za darmo komunikacją publiczną. Szykowane są również zniżki np. do ZOO w Myślęcinku.

- Mamy nadzieję, że te mistrzostwa i sukcesy bydgoskich lekkoatletów, wpłyną też na dobre decyzje dla nas w zakresie hali lekkoatletycznej – powiedział Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.

Darmowa komunikacja dla kibiców

Miasto przypomina, że w dniu mistrzostw uczestnicy i kibice jeżdżą komunikacją publiczną za darmo. W trakcie Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce (9-11 sierpnia) bezpłatnie autobusami i tramwajami będą mogli poruszać się:

  • uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce posiadający akredytację wydaną przez organizatorów,
  • posiadacze karnetu na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce za jego okazaniem,
  • widzowie za okazaniem biletu wstępu na zawody, ustalone zwolnienie z opłat dla widzów będzie honorowane jedynie w dniu, w którym obowiązuje okazany bilet.

sw

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor