Pozostałe 17 cze 2019 | Redaktor

Dobry prognostyk przed Tokio. Bydgoscy karatecy zdobyli pięć medali na mistrzostwach Polski.

W sobotę (15 czerwca) w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Zawody zostały zorganizowane przez Polską Unię Karate, Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Stowarzyszenie Sportowe YAMABUSHI.

Bardzo dobry występ na tym turnieju zanotowali bydgoscy karatecy z klubów Bushido i Yamabushi zdobywając w sumie dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Indywidualnie mistrzem Polski został Bartosz Kleniewski (Yamabushi), który wygrał kumite seniorów w wadze do 60 kilogramów.

Złoty medal zdobyła także drużyna kumite z klubu „Bushido” w składzie: Mateusz Ciesielski, Maciej Dolata, Mariusz Migdalski, Adam Woroniecki.

Srebrne medale i tytuł wicemistrza Polski wywalczyli Mariusz Migdalski (Bushido) w kategorii powyżej 84kg i Albert Ciesielski (Yamabushi) w wadze do 67kg, a na trzecim stopniu podium w wadze +84kg stanął Maciej Dolata (Bushido).

Głównym trenerem klubu „Bushido” jest Jan Jankowski, natomiast w „Yamabushi” Andrzej Jankowski. Karate WKF jest dyscypliną, która zadebiutuje w przyszłym roku na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.