Pozostałe 14 paź 2018 | Redaktor
Liga szachowa rośnie w siłę  [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Anna Kopeć

Drugi turniej z cyklu Międzyszkolnej Ligi Szachowej zgromadził na starcie 73 zawodników z Bydgoszczy i okolic, a nawet z Torunia i Gniezna.

W sobotę (13 października)  odbył się drugi turniej z cyklu Międzyszkolnej Ligi Szachowej, tym razem z Zespole Szkół Budowlanych. Na starcie stanęło 73 zawodników. W grupie A, czyli zawodników od IV kategorii szachowej wzięło udział 21 graczy, a w grupie B - debiutantów i zawodników z V kategorią szachową 52 zawodników. W turnieju zawodnicy reprezentowali szkoły z Niemcza, Borówna, Łubianki, Rynarzewa, Osielska, Łochowa, Białych Błot, Chełmna, Koronowa, SP 66 w Bydgoszczy, VI LO w Bydgoszczy, SP 63 w Bydgoszczy, SP 32 w Bydgoszczy, SP 4 w Bydgoszczy, SP 61 w Bydgoszczy, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bydgoszczy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Cztery Pory Roku” w Cielu, Zespołu Szkół Elektrycznych, Gimnazjum nr 38 przy zespole szkół nr 19 w Bydgoszczy, Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego, Katolickiej Szkoły Podstawowej, SP 46 3 Bydgoszczy, SP 65 w Bydgoszczy, VII LO w Bydgoszczy, I LO w Toruniu, Katolickiego Liceum Akademickiego w Toruniu, a nawet SP 6 w Gnieźnie.

Sędzią zawodów był Karol Jaroch, któremu pomagał sędzia klasy młodzieżowej Mikołaj Włoch.

Zawody w grupie A wygrał Antoni Paprocki ze Szkoły Podstawowej w Borównie, natomiast w grupie B najlepszym okazał się Tomasz Piwowski z VI LO w Bydgoszczy. Obaj zawodnicy otrzymali puchary i obrazy ufundowane przez przewodniczącego Międzyszkolnej Ligi Szachowej Jacka Rutkowskiego, które wręczał wspólnie gość honorowy wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski. Wicemarszałek w swojej krótkiej wypowiedzi zadeklarował możliwość dalszego rozwoju tej inicjatywy. Pogratulował rodzicom, że dbają o rozwój swoich dzieci i uczestniczą w tego typu turniejach.

Pozostali zawodnicy z pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców otrzymali puchary wykonane w z drukarki 3D przez firmę Pro-Serwis z Bydgoszczy a osoby, które zajęły 2-3 miejsca otrzymały medale. Łącznie było 12 pucharów i 24 medale.

Wyniki Grupa A:

  1. Antoni Paprocki - SP w Borównie
  2. Karol Kacprzak - SP 63 w Bydgoszczy
  3. Mikołaj Włoch - Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5206/results.html?l=pl&tb=10_

Wyniki Grupa B:

  1. Tomasz Piwowski - VI LO
  2. Adam Maciejewski - SP w Rynarzewie
  3. Karol Szeszycki - SP 6 w Gnieźnie

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5207/results.html?l=pl&tb=10_

Dla wszystkich zawodników przewidziane były nagrody. Także Zespół Szkół Budowlanych przygotował upominki dla każdego zawodnika. Przed rozdaniem nagród oczywiście było losowanie w kole fortuny, w którym losowane były zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Family Parku i Salonu Wirtualnej Rzeczywistości Tech-Net VR. Łącznie koło fortuny kręciło się aż 35 razy, czyli praktycznie co druga osoba miała możliwość otrzymania wejściówki.

Kolejny turniej odbędzie się 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy. Zapisy startują już w poniedziałek! Zapraszamy!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor