Pozostałe 17 sty 2018 | Redaktor
Szansa dla młodych szachistów, także debiutantów

Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, m.in. wydruk figury szachowej z drukarki 3D / fot. Pixabay

Fani królewskiej gry od teraz mogą próbować sił w Pierwszej Międzyszkolnej Bydgoskiej Lidze Szachowej. Inauguracyjny indywidualny turniej zostanie rozegrany 27 stycznia. Pula nagród to 10 tys. złotych.

Wydarzenie jest częścią projektu „Edukacja przez szachy”, który powstał z myślą o rozwoju dzieci i młodzieży. – Dotychczas większość turniejów organizowanych w regionie gości głównie czynnych juniorów, posiadających już kategorię szachową – mówi Arkadiusz Matczyński, jeden z organizatorów wydarzenia. – Dzieci, które grają w domach z rodzicami czy na komputerach, nie uczestniczą w tego rodzaju zawodach. Dlatego podjęliśmy próbę wyciągnięcia ich do wspólnej zabawy – wyjaśnia.

Turniej będzie rozgrywany w dwóch grupach: Turniej A – dla zawodników posiadających kategorię szachową (podział na grupy A – do lat 9, grupy B – do lat 13 i grupy C – do lat 18) oraz Turniej B – dla debiutantów, którzy nie posiadają żadnej kategorii szachowej i chcieliby zmierzyć się z równymi sobie.

Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, m.in. wydruk figury szachowej z drukarki 3D. Najlepsi uczestnicy otrzymają puchary wykonane właśnie w tej technologii. Rozlosowane zostaną także dodatkowe nagrody, m.in. w postaci zaproszeń na imprezy kulturalne.

Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich z Bydgoszczy i okolic, którzy mają ochotę zagrać w szachy, reprezentując swoją szkołę. Przynależność do klubu szachowego nie jest wymagana.

Turniej zaplanowany na 27 stycznia to pierwszy z cyklu pięciu spotkań, odbywających się aż do wakacji. Przewidziana jest także klasyfikacja generalna z nagrodami, których pula wynosi aż 10 tys. złotych.

Styczniowe spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych (ul. Pestalozziego 18) w Bydgoszczy. Zapisy są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej http://edukacjaprzezszachy.pl, decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe w wysokości 10 zł jest przeznaczone na nagrody. Udział należy potwierdzić w godzinach 9.00–9.45 w dniu turnieju. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 10.00.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje „Tygodnik Bydgoski”.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor