Pozostałe 10 wrz 2019 | Redaktor
W Bydgoszczy floreciści pokażą, na co ich stać [ZAPROSZENIE]

fot. Anna Kopeć, archiwum

W niedzielę 22 września w bydgoskiej Artego Arenie młodzi zawodnicy zawalczą w pierwszym z cyklu zawodach Pucharu Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Widzowie kibicować mogą bezpłatnie.

Organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy rozgrywki to jednocześnie Memoriał Adama Papée – czterokrotnego olimpijczyka i jednego z pierwszych polskich szablistów, który przez ostatnie dekady swojego życia był mieszkańcem Bydgoszczy i spoczywa na cmentarzu na osiedlu Błonie.

Zawody odbywać się będą 22 września i rozpoczną się eliminacjami grupowymi kobiet o godzinie 9.30. Po uroczystym otwarciu turnieju o godzinie 11.00 w eliminacjach grupowych zmierzą się mężczyźni, a o godzinie 17.30 rozegrają się walki finałowe.

 Prawo startu w turnieju mają wszyscy zawodnicy kategorii wiekowej juniora, juniora młodszego i wszyscy młodzicy, którzy są na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Juniora Młodszego na miejscach 1-8. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek województwa Piotr Całbecki oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Medialnie wydarzeniu patronuje „Tygodnik Bydgoski”.Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor