Pozostałe 3 kwi 2020 | Redaktor

Tym razem pomysłodawcy projektu „Edukacja przez szachy” zapraszają na turniej realizowany za pomocą internetowej platformy. Rozgrywki adresowane są dla juniorów do lat 20.

W sobotę (4 kwietnia) w godz. od 15.00 do 17.00 odbędzie się pierwszy wirtualny turniej organizowany w ramach projektu „Edukacja przez szachy” przez Enea Operator Międzyszkolną Ligę Szachową. W związku z sytuacją epidemiologiczną, rozgrywki zostaną przeprowadzone na internetowej platformie http://lichess.org.

Turniej będzie miał charakter wstępny, treningowy. Niezmiennie odbywać się będzie w dwóch grupach – A dla zawodników od IV kategorii, B – dla debiutantów i z najniższą V kategorią. Każdy zawodnik ma 7 min na rozgrywkę. Zwycięstwo nagradzane jest dwoma punktami, a remis jednym.

Żeby wziąć udział w rozgrywkach, należy założyć darmowe konto na platformie https://lichess.org a następnie zapisać się do odpowiedniego klubu swoimi prawidłowymi danymi:

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa - Grupa A https://lichess.org/team/enea-operator-

miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-a

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa - Grupa B https://lichess.org/team/enea-operator-

miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-b

Prośba o przyłączenie do klubu wymaga akceptacji ze strony organizatora. Partie będą analizowane przez sędziów MLS pod kątem ewentualnego wspomagania się silnikami szachowymi.

Do ligi może przyłączyć się każdy junior, nawet ten, który wcześniej nie brał udziału w Enea Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej, także z innych województw.

Aktualności będą dostępne na: https://www.facebook.com/edukacjaprzezszachy/posts.

fot. na stronie głównej: zrzut ze strony /ichess.org.

oprac. kp

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor