Pozostałe 18 mar 2022 | mk
Bydgoszczanka halową wicemistrzynią świata w pięcioboju!

Adrianna Sułek podczas Halowych Mistrzostw Polski na początku marca/fot. Paweł Skraba, archiwum

Adrianna Sułek wywalczyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Pobiła też dotychczasowy rekord Polski, ustanowiony w 1998 roku przez Urszulę Włodarczyk.

Łącznie Adrianna Sułek zdobyła 4851 punktów. Najlepsza z wynikiem 4929 pkt była Belgijka Noor Vidts, a trzecia, z dorobkiem 4680 pkt, Amerykanka Kendell Williams.

– Jestem jeszcze młodą zawodniczką. Mam 22 lata i zdobywam medal seniorskiej imprezy. Wiem, że jestem talentem w Polsce, ale chciałbym być takim talentem na świecie. Za kilka lat wierzę, że mogę uzyskać 5000 punktów. To zdecydowanie cel – mówiła po zawodach Sułek.

Swoim wynikiem pobiła halowy rekord Polski (4808 pkt) ustanowiony przez Urszulę Włodarczyk w 1998 roku w Walencji. – Urszula Włodarczyk i Karolina Tymińska to dla mnie nadal autorytety. Wzory do naśladowania – podkreśliła.

Sułek jest wychowanką CWZS Zawisza Bydogoszcz, obecnie startuje w barwach AZS UMCS Lublin. Medal z Belgradu zadedykowała swojemu pierwszemu trenerowi, zmarłemu w 2019 roku Wiesławowi Czapiewskiemu.

– Wiem, że rodzina trenera jest ze mnie bardzo dumna. Gdyby tu był z pewnością też pękałby z dumy – mówiła Sułek. Zaprosiła też na pierwszy memoriał poświęcony pamięci trenera. Zawody na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbędą się 14 i 15 maja, będą zaliczane do wielobojowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold.

Srebro dla bydgoszczanki to pierwszy medal zdobyty przez Polskę w HMŚ w Belgradzie. Zawody potrwają do niedzieli (20 marca).

Na podstawie: PZLA, inne

mk Autor