112 7 paź 17:06 | ak
Akcja KAS: Tysiące paczek papierosów ukryte w kartonach z sokiem jabłkowym

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

59 tysięcy paczek nielegalnych papierosów zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Torunia. Gdyby papierosy, które ukryte zostały pod kartonami z sokiem jabłkowym trafiły do sprzedaży, uszczuplenia podatkowe wyniosłyby ponad 1,3 mln złotych.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, prowadząc działania na drodze ekspresowej nr S7 w okolicach miejscowości Cedry Wielkie, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. 

Pojazd posiadał naczepę, na której przewożony był kontener do portu w Gdyni. W kontenerze znajdowało się 10 palet z kartonami zawierającymi pięciolitrowe worki z sokiem jabłkowym. Towar według przedstawionych przez kierowcę dokumentów, miał trafić do Irlandii.

W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze KAS zwrócili uwagę na to, że przewożone soki są przeterminowane. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej mając podejrzenie, że soki mogą być tylko tzw. towarem przykrywkowym dla nielegalnych wyrobów tytoniowych – na co wskazywał kierunek ich wysyłki – podjęli decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej kontroli transportu.

Pod dwiema warstwami kartonów z sokiem funkcjonariusze KAS znaleźli blisko 59 tys. paczek papierosów (1 178 520 szt.) bez wymaganych znaków akcyzy.

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

Postępowanie przeciwko 58-letniemu kierowcy podejrzanemu o paserstwo akcyzowe prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. 

Nielegalne papierosy trafiły już do magazynu toruńskiego urzędu, a próbki soku do szczegółowych badań w laboratorium KAS.

źroódło: Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

 

ak Autor