112 14 maj 15:12 | Redaktor
Bimbrownia w garażu zlikwidowana. KAS przejęła ponad 41 litrów nielegalnego alkoholu

fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy zlikwidowali bimbrownię, która działała na terenie prywatnej posesji pod Inowrocławiem. W ręce mundurowych wpadło ponad 41 litrów nielegalnego alkoholu, 120 litrów tzw. zacieru, aparatura i półprodukty do wytwarzania bimbru. 

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Kiedy mundurowi wkroczyli z kontrolą na teren posesji, zaskoczyli obecnych na miejscu dwóch mężczyzn.

W budynku mieszkalnym mundurowi znaleźli m.in. 1680 szt. etykiet z nadrukiem, a także dwa opakowania węgla aktywnego służącego do filtracji destylowanego alkoholu.W garażu kontrolujący ujawnili ponad 41 litrów bimbru o różnej mocy (do 80 proc.) głównie w butelkach szklanych oraz butelkach typu PET, a także beczkę o zawartości ponad 120 litrów tzw. zacieru. W pomieszczeniach garażowych znajdowała się również linia produkcyjna składająca się m.in. z kolumny destylacyjnej i grzałek elektrycznych.

Funkcjonariusze KAS wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz sprzęt służący do jego produkcji. Właścicielowi bimbrowni grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor