112 14 mar 09:49 | kd
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

Ponad 1000 kg nielegalnego tytoniu ujawnili funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej działając wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia i Straży Granicznej z Chełma w trakcie działań prowadzonych na terenie Warszawy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Peugeot. W części ładunkowej pojazdu mundurowi znaleźli 13 worków jutowych zawierających blisko 195 kg krajanki tytoniowej.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze przeszukali posesję w powiecie biłgorajskim, która była miejscem załadunku nielegalnego towaru. Ujawnili tam kolejne 370 kg krajanki oraz 448 kg suszu tytoniowego, a także urządzenia do cięcia tytoniu i pakowania go do worków.

Zatrzymany tytoń nie posiadał znaków akcyzy i wraz z maszynami został zabezpieczony w magazynach depozytowych urzędów celno-skarbowych w Toruniu i Lublinie.

Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, straty budżetu z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 700 tys. złotych.

Funkcjonariusze KAS wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy. Śledztwo jest rozwojowe.

 

Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

kd Autor