112 9 cze 10:04 | Redaktor
Funkcjonariusze zlikwidowali siedem lokali, w których organizowano nielegalne gry hazardowe

fot. KAS

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali na terenie województwa 27 nielegalnych automatów. Zlikwidowali siedem lokali, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

W ostatnich dniach funkcjonariusze służby celno-skarbowej na terenie Bydgoszczy oraz powiatu świeckiego dokonali przeszukania lokali, w których, jak podejrzewali, prowadzono nielegalny hazard.

W trakcie działań w siedmiu lokalach mundurowi zajęli 27 automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, a prowadzony na nich w celach komercyjnych hazard odbywał się bez koncesji.

Oprócz nielegalnych automatów funkcjonariusze ujawnili także gotówkę, w łącznej kwocie blisko 70 tys. złotych oraz sprzęt elektroniczny i dokumentację wskazującą na organizowanie i urządzanie gier.

Podczas przeszukania zatrzymanej osoby w jednym z lokali, mundurowi z KAS dokonali ujawnienia substancji odurzającej z grupy amfetamin. W działaniach kontrolnych funkcjonariuszy brał udział pies służbowy wyszkolony do wykrywania banknotów.

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi w sposób ciągły działania zwalczające nielegalny hazard. Dzięki bieżącemu monitorowaniu zjawiska i systematycznym kontrolom, funkcjonariusze KAS zatrzymali od początku roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 125 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Informacje o podejrzeniach o organizowanie nielegalnych gier można nas zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS (nr 800 060 000) oraz mailowo na powiadomKAS@mf.gov.pl .

 

Inf. KAS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor