112 14 lut 18:35 | Redaktor
Magazyn leków niewiadomego pochodzenia zlikwidowany [VIDEO]

screen z nagrania KAS, YouTube

W trakcie przeszukania magazynu w powiecie chojnickim, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili łącznie 14 ton produktów leczniczych, przy których nie było zezwoleń ani odpowiednich dokumentów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

W magazynie znajdowały się m.in. tabletki przeciwbólowe, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, na nadciśnienie i choroby serca oraz szczepionki na gruźlicę. Przy lekach nie było zezwoleń i odpowiednich dokumentów, nie miał ich również magazynujący je mężczyzna.

Funkcjonariusze KAS zawiadomili policję i przekazali jej zabezpieczone produkty lecznicze.

- Farmaceutyki pochodzące z nieznanych źródeł mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób, które je stosują. Często niewiadomą pozostaje, w jakich warunkach były produkowane i przechowywane, a także jaki jest ich faktyczny skład - podkreśla starszy inspektor Katarzyna Orlikowska-Maliszewska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Postępowanie w sprawie magazynowanych medykamwntów prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chojnicach. Za wprowadzanie produktu leczniczego do obrotu lub przechowywawnie go w celu wprowadzenia do obrotu bez stosownego pozwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor