112 9 lip 09:23 | Redaktor
Mandaty za jazdę hulajnogą. Rekord to 3 tysiące złotych

materiał ilustracyjny/pixabay.com

Całą wiosnę bydgoscy strażnicy podejmowali interwencje wobec kierujących hulajnogami elektrycznymi oraz rowerami. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi.

W okresie od 21 marca do 20 czerwca bydgoscy strażnicy podjęli 63 interwencje wobec kierujących hulajnogami elektrycznymi oraz rowerami.

Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Niechlubny rekord, tj. 3 000 złotych, należy do osoby kierującej hulajnogą elektryczną. Wymieniony uczestnik ruchu poruszał się po jezdniach pomimo, że obowiązywała tam prędkość powyżej 30 km/h. Ponadto swoimi manewrami utrudnił jazdę kierującym samochodami oraz jadącej na sygnałach karetce pogotowia.

Strażnicy przypominają, że kierujący hulajnogami i rowerami są uczestnikami ruchu drogowego i ich również dotyczą przepisy i zasady określone w „Prawie o ruchu drogowym”. Według tej ustawy powinni oni korzystać z wyznaczonych odpowiednimi znakami drogowymi dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów oraz pasów ruchu dla rowerów, a w przypadku ich braku - z jezdni lub chodnika na określonych w „Prawie o ruchu drogowym” zasadach.

Źródło: Straż Miejska w Bydgoszczy

Baner NIW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor