112 18 kwi 2019 | Redaktor
Mundurowi doskonalili technikę jazdy na motocyklach [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. KWP w Bydgoszczy

Kujawsko-pomorscy policjanci pełniący służbę na motocyklach wzięli udział w warsztatach z zakresu techniki jazdy. Ćwiczyli m.in. slalom, szybką zmianę toru jazdy i dynamiczne zatrzymywanie pojazdu do kontroli.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadzili warsztaty doskonalące umiejętności z zakresu techniki jazdy motocyklem dla policjantów ruchu drogowego pełniących służbę na jednośladach.

Szkolenie odbyło się 17 kwietnia (czwartek). Podczas zajęć na terenie Kartodromu PZMot przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy uczestnicy szkolenia ćwiczyli m.in. jazdę slalomem miedzy pachołkami, szybką zmianę toru jazdy oraz dynamiczne zatrzymywanie pojazdu do kontroli.  Tematem zajęć był także sposób zachowania się motocyklisty w przypadku konfrontacji z samochodem.

Szkolenie są prowadzone w dwóch odsłonach. W pierwszej uczestniczyło 20 policjantów ruchu drogowego, kolejne warsztaty odbędą się w maju - wezmą w nich udział pozostali policjanci pełniący służbę na motocyklach.

 

Źródło: KWP w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor