112 25 cze 16:20 | mk
Nielegalny hazard na celowniku. Zatrzymano 37 osób [ZDJĘCIA, WIDEO]

mat. CBA, Policja

Do 15 lat więzienia grozi podejrzanym o udział w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnymi grami hazardowymi. Do zatrzymań doszło m.in. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Śledztwo w sprawie grupy prowadzą funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, z pomocą policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy pochodzących z nielegalnych gier hazardowych w kwocie przekraczającej 50 milionów złotych – informuje CBA.

Do tej pory zatrzymano 37 osób, m.in. w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i mazowieckim. Przeszukano ich mieszkania i „siedziby podmiotów wykorzystywanych w przestępczym procederze”, gdzie zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumentację księgowo-finansową i ponad pół miliona złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy, są też oskarżeni o przestępstwa skarbowe. Pięć osób na wniosek prokuratura zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu.

Podejrzani mogą trafić do więzienia na pięć lat. CBA zaznacza, że sprawa jest rozwojowa – możliwe są kolejne zatrzymania.

Na podstawie komunikatu CBA

fot. CBA, Policja

mk Autor