112 18 maj 11:29 | kd
Pijana skoczyła do rzeki. Uratowali ją policjanci i strażacy

Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach włocławskiej komendy i strażacy z Ratownictwa Wodnego PSP we Włocławku wczoraj (17.05.2021) przetransportowali bezpiecznie na brzeg kobietę, która chwilę wcześniej skoczyła z mostu do Wisły. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i akcja służb zakończyła się szczęśliwie.

Do zdarzenia, w którym potrzebna była pomoc wyspecjalizowanych policjantów i strażaków zajmujących się na co dzień bezpieczeństwem nad wodą doszło wczoraj (17.05.21) około godziny 12:40 we Włocławku. To właśnie wtedy służby otrzymały zgłoszenie z centrum powiadamiania o kobiecie, która przed chwilą skoczyła z mostu do Wisły i potrzebuje pomocy.

Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, w tym policjanci ogniwa wodnego i wydziału patrolowo-interwencyjnego oraz strażacy. Funkcjonariusze „patrolówki” dostrzegli, że kobieta zdołała wydostać się z wody na kamienie okalające filar mostu i tam czeka na pomoc. Informacje te przekazali „wodniakom”, którzy następnie, wraz ze strażakami z Grupy Wodno-Ratowniczej, po zwodowaniu łodzi strażackiej popłynęli do kobiety i przetransportowali ją bezpiecznie na brzeg. Tam poszkodowaną zajęli się ratownicy medyczni, którzy przewieźli kobietę do szpitala na badania.

Całe szczęście 38-latce nic poważnego się nie stało. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało u niej 1,5 promila alkoholu w organizmie i kobieta do czasu wytrzeźwienia trafiła do policyjnego aresztu. Później zostanie przesłuchana przez policjantów, którzy ustalają co było powodem tak desperackiej decyzji.

st. sierż. Tomasz Tomaszewski, Zespół Komunikacji Społecznej Komenda Miejska Policji we Włocławku

kd Autor